Rändkoguteenus

books-441866_960_720Asutustele pakume rändkoguteenust, mis võimaldab asutustel laenata teavikuid (raamatuid, ajakirju, heli- ja videosalvestisi jmt) ja vahendeid (nt spordivahendeid). Teavikutele ja vahenditele tuleb laenajatel ise järgi tulla. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse raamatukogu ja asutuse vahel leping. Korraga saab laenutada kuni 40 raamatut (sh kuni kümme auvist) kuni 63 päevaks.

Rändkoguteenuse raames laenutatakse asutustele ka muusikainstrumente. Laenata saab kuni 10 muusikainstrumenti ja tarvikut 63 päevaks.

Täiendavat informatsiooni annavad eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Reet Ojasoo, telefonil 6830 919, võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja Kristel Palk, telefonil 683 0961 ja muusikaosakonna juhataja Kaie Viigipuu-Kreintaal, telefonil 683 0914.

 

„Mesilase Miti raamatutaru lasteaias“ on teenus, mille raames toimetab Tallinna Keskraamatukogu regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatuid.

Teenuse kasutamiseks sõlmitakse lasteaia ja raamatukogu vahel Rändkoguteenuse leping. Korraga saab ühe kastiga laenutada kuni 40 raamatut kuni 63 päevaks. Raamatukastid toimetab lasteaeda raamatukogu.

Rohkem informatsiooni lasteaedadele

 

Vt ka Rändkoguteenuse kasutamise tingimusi ja lepingu näidist.