Kinkeraamat “Pisike puu”

pisike_puu_kaas

„Pisike puu“ on Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud lasteraamat, mis on Eesti riigi kingitus kõigile Eestis 2015.–2018. aastal Eestis sündinud ja sündivatele lastele. Raamatus on 50 luuletust-juttu nii meie klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest. Raamatu koostas ja andis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus. 

Raamatu pealkiri  “Pisike puu” tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest.  Raamatu illustreeris Catherine Zarip. Raamatu kinkimise eesmärgiks on väärtustada meie kodumaist lastekirjandust ning aidata kaasa laste lugemisharjumuse kujundamisele juba varases eas.

Tallinlased, kelle laps on sündinud peale 2015. aastat, saavad kinkeraamatu kätte Tallinna Keskraamatukogu osakondadest ja haruraamatukogudest.

Pere lähima raamatukogu leiab aadressil http://www.keskraamatukogu.ee/lahtiolekuajad

 

Tallinna Keskraamatukogus toimuvad väikelaste raamatukogutunnid, kus räägime, kuidas lapsi varakult raamatute ja lugemise juurde tuua ning anname ülevaate, mida lastega raamatukogus teha saab. Tuvustame raamatuid ja ajakirju, mis räägivad lapse arengust, laste kasvatamisest, tervislikust toitumisest jne. Raamatukogutunnis saavad lapsevanemad, kes ei ole veel raamatul järel käinud, ka lasteraamatu “Pisikene puu”.

Väikelaste raamatukogutunnid toimuvad kord kuus järgnevates raamatukogudes:

Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8)

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72); 

Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a/2);

Nõmme raamatukogus (Raudtee 68);

Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8);

Pelguranna raamatukogus (Kangru 13);

Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19).

Täpsema informatsiooni saamiseks pöörduge sobivasse raamatukokku.