Lugemissaal

Avatud

E-R 10-20

L 10-17

P suletud

Kontakt

Estonia pst 8

Tel 683 0917

ls@nulltln.lib.ee

Eestikeelse kirjanduse osakonna lugemissaal asub peahoone teisel korrusel.

Lugemissaalis saab kohapeal kasutada teatmeteoseid, sõnaraamatuid, käsiraamatuid, õpikuid, teadmiskirjandust ja õigusakte. Lugemiseks on nii selle kui ka eelmiste aastate ajakirjad ja ajalehtede vanemad aastakäigud. Jooksva aasta ajalehtedega saab tutvuda uudistesaalis.

Lugemissaali töötajad juhendavad lugejaid info otsingul ning andmebaaside kasutamisel. Samuti vastavad lugemissaali töötajad infopäringutele. Infopäringu saab esitada kohapeal, telefonil 683 0917, kirjutades ls@nulltln.lib.ee või veebilehe kaudu.

Internet ja WiFi

Lugejate kasutuses on 12 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal.

Litsentsiandmebaasid

Raamatukogus kasutatavate andmebaaside lingid.

Tahvelarvutid Google Nexus 7

Lugemissaalis on võimalik kohapeal tahvelarvuteid kasutada. Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Raamatukogu nutitelefonid

Lugemissaalis on võimalik kohapeal ja nutiseadme kasutamise koolitusel kasutada raamatukogu nutitelefone Samsung Galaxy S6 edge, iPhone 6 ja Nokia Lumia 930.

Akupank ROMOSS sailing 3

Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Skannerid CanoScan LiDE ja Canon CanoScan 9000F Mark II

Lugejatel on võimalik iseseisvalt kasutada lauaskannerit CanoScan LiDE 210 ja professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet). Lugejad võivad skannereid kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg).

Elektrooniline joonistuslaud Wacom Intuos Pro M

Võimalik kasutada joonistuslauda Wacom Intuos Pro M (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet)

Tasulised teenused

Lugemissaalis on võimalik teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.

RVL-teenus

Loe lähemalt RVL teenuse kohta.

  • Suhtlemispsühholoogia
  • 21. märts – rahvusvaheline metsapäev
  • Püsiväljapanek uudiskirjandusest

Kaart